Xiaomi otomobili konusunda uyardı, aşık olacak ve çok fazla sürmek isteyeceksiniz

Xiaomi, SU7 elektrikli otomobil serisiyle otomotiv sektörüne iddialı bir giriş yapıyor. Yeni modelin üretimine hız verilirken, standart ve SU7 Max versiyonlarının teslimatlarının Nisan ayının sonlarına doğru yapılması bekleniyor. Daha gelişmiş olan SU7 Pro modelinin ise Mayıs ayının sonlarında sahiplerine ulaştırılması planlanıyor.

Güvenlik amacıyla aracın kameralar tarafından kaydedilen görüntüleri, uygulama üzerinden uzaktan erişildiğinde mahremiyet korunması amacıyla bulanıklaştırılıyor. Ancak araç içerisindeki ekranlarda bu görüntüler bulanık olmadan izlenebiliyor. SU7 Pro modelinde, bagaj kapağını açmak için fiziksel bir düğme yerine sesli komutlar ya da merkezi dokunmatik ekran üzerinden ayarlar yapılabiliyor.

Xiaomi, kullanıcıları araçlarında yetkisiz donanım değişiklikleri yapmamaları konusunda uyarıyor. Böyle bir durumun hem güvenlik hem de kalite riskleri taşıdığını belirten firma, aracın orijinal donanımının titiz testlerden geçirildiğini ve güvenilirlik ile performansın bu sayede garanti altına alındığını vurguluyor.

Xiaomi otomobili konusunda uyardı, aşık olacak ve çok fazla sürmek isteyeceksiniz

SU7 serisi, özellikle pist kullanımı gibi aşırı sürüş koşullarına girmemeleri konusunda da sürücülerini uyarıyor. Böylesi durumlar aracın bileşenlerine büyük yük bindiriyor ve profesyonel bakım gerektiriyor. Fren performansı açısından SU7 Max, günlük kullanım için gürültü ve performansı dengede tutan NAO sürtünme pedleri kullanıyor. Bu pedler, 100 km/s hızdan durma mesafesini 33.3 metrede tutarak sektör lideri bir performans sunuyor.

Xiaomi SU7‘nin enerji verimliliğine katkıda bulunan önemli faktörlerden biri de SiC Silisyum Karbür platformunun kullanılması. Geleneksel silisyum bazlı çözümlere kıyasla daha az anahtarlama kaybı sunan SiC, motor, şarj cihazı ve klima kompresörü gibi çeşitli bileşenlerde kullanılarak aracın enerji tüketimini minimize ediyor. Bu teknolojik yatırımlar sayesinde Xiaomi, sürdürülebilirlik ve yüksek performansı bir arada sunmayı hedefliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x