CHP’li Şişli Belediyesi’nde işçi kıyımı!

CHP’li belediyelerde yaşanan işçi kıyımlarının sonuncusu Şişli Belediyesi’nde meydana geldi. 31 Mart seçimleri sonucuna göre Şişli Belediyesi Başkanı seçilen Resul Emrah Şahan belediyede Ramazan Bayramı’nın arefe günü bir kıyıma imza attı. 

48 İŞÇİ İŞTEN ÇIKARILDI

Şişli Belediyesi’nde çalışan 48 kişi Ramazan Bayramı arifesinde işten çıkarıldı. CHP’li yeni başkan Resul Emrah Şahan tarafından, hiçbir gerekçe gösterilmeden işten çıkarılan işçiler belediye önünde eylem yaptı. Düdük çalarak Belediye Başkanı Resul Emrah Şahan’a tepki gösteren vatandaşlar, işlerine geri dönmek istediklerini belirtti.

“KİMSEYİ İŞSİZ AŞSIZ BIRAKMAK DOĞRU DEĞİL”

‘İşimizi geri istiyoruz’ diyerek slogan atan vatandaşlar “kimseyi işsiz, aşsız bırakmak doğru değil. Bugün gelir gelmez 48 işçi arkadaşımızın iş akdi fesh edildi. Bu doğru bir yöntem değil. Arefe günü de yapılması doğru değil. Biz buradan sesleniyoruz. Başta sayın belediye başkanımız Resul Emrah Şahan’a ya da bu yetkiyi, bu talimatı veren her kimse bilemiyorum detaya da girmek istemiyorum. Bir an önce buradaki mağdur arkadaşlarımızın mağduriyetinin giderilmesi işlerine iade edilmesini talep ediyoruz.” dedi.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x